Dobrý den, omlouváme se ale z důvodu vysokého počtu objednávek se může dodací lhůta u některých produktů prodloužit až na 3 týdny. Jedná se hlavně o jímky SPARTAKUS. U jímky SMART 3600 byla z kapacitních důvodů dočasně pozastavena výroba a je ji možné nahradit jímkou Olympia 4000 v podobné cenové relaci.

Postup, vrtání a osazování gumových průchodek do plastových nádrží

Postup vrtání- osazování gumových průchodek do plastových nádrží.

 

Zásadou správného vykroužení a následného osazení gumové průchodky je zvolení správného průměru vykružovací korunky

 

Co si k samotnému úkonu musíme připravit:

  1. Vykružovácí korunka                                           
  2. Vrtačka
  3. Odhrotovač
  4. Gumová průchodka
  5. Metr
  6. Popisovač fix

 

  Po zvolení průchodky dle přiložené tabulky a zvolení správného nástroje k vrtání vykružování začneme se samotným vrtáním „vykružováním“.

 

Osazení vodoměrné šachta průchodkou

Gumovou průchodkou osadíme vodoměrnou šachtu v její spodní části, která je již od výroby označena takzvanými zrcátky. Jsou to plochá místa s naznačenými body, určena k vrtání (vykružování) a splňují veškeré nároky určené vodárnami. Vrtaný průchod bude umístěn 15 až 20 cm to si odměříme pomoci metru a označíme pomocí popisovače od spodní hrany vodoměrné šachty. (Je zde i možnost zvolení individuálního otvoru.)

 

Osazení jímky průchodkou

Pokud osazujeme jímku gumovou průchodkou, i zde jsou takzvaná bodově označená zrcátka z výroby určená k vlastnímu vrtání (vykružování). Zde je  však velmi důležité dodržet zásadu NÁTOKOVÝCH a VÝTOKOVÝCH vrtaných průchodů. Výtokový otvor musí být umístěn 3 až 5 cm níže než vtokový otvor. Ten si odměříme a naznačíme pomocí metru a popisovače. (Pokud nedodržíme výškový odstup vrtaných otvorů, může se stát, že přitékající voda nestihne odtékat stejným tempem a ucpe vtokový otvor.)

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení